Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В кінці 2017 року на власника авто правоохоронці склали адміністративний протокол за порушення Правил дорожнього руху, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 130 КУпАП (передача керування транспортним засобом особі, яка перебувала у стані алкогольного сп’яніння) – і спрямували його до суду.
Утім, згідно з постановою Лубенського міськрайонного суду, для настання відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП за передачу керування особі, що перебуває у стані сп'яніння, необхідною є наявність таких обставин:
1) особа, якій передано керування автомобілем, перебуває у стані сп'яніння, і це є явним, очевидним;
2) власнику автомобіля достовірно відомо, що він передає керування особі, яка перебуває у стані сп'яніння, однак незважаючи на цю обставину, відбувається передача керування транспортним засобом.
В підтвердження того, що особі, на яку склали адміністративний матеріал було відомо, що кермувальник її автомобіля на момент передачі йому права керування автомобілем перебував в стані алкогольного сп'яніння, суду не надано жодних доказів.
На неодноразові виклики в судове засідання свідок (особа яка за висновком правоохоронців перебувала у стані алкогольного сп'яніння) та інспектор, що складав протокол про адміністративне правопорушення, не з'явились, про причини неявки суд не попередили.
"З п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» вбачається, що відповідальність за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває у стані сп'яніння чи під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції (ч. 1 ст. 130 КУпАП), настає за умови, що тому, хто це робить, відомо про такий стан", – зазначено у постанові.
Тож на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, за відсутності в діях особи складу адміністративного правопорушення, суддя справу закрив.
Постанова не набрала законної сили і може бути оскаржена у апеляційній інстанції.
Звернемо увагу, що постанова суду не набрала чинності і може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області в 10 денний термін, з повним текстом постанови можна ознайомитися на Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/72014104.
Прес-служба суду