flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників Лубенського міськрайонного суду

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Протоколом зборів суддів Лубенського міськрайонного суду Полтавської області  №31 від 29.09.2016 року

Протокол зборів працівників Лубенського міськрайонного суду Полтавської області №19  від 29.09.2016 року

ПРАВИЛА

внутрішнього трудового розпорядку

ЛУБЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Правила внутрішнього трудового розпорядку Лубенського міськрайонного суду Полтавської області розроблено у відповідності до чинного законодавства України.

Правила регулюють трудові відносини між працівниками (крім державних службовців) Лубенського міськрайонного суду Полтавської області (далі - суду), сприяють виконанню основних завдань і функцій суду, підвищенню ефективності і якості роботи, зміцненню трудової і виконавчої дисципліни, раціональному використанню робочого часу.

Внутрішній службовий розпорядок державних службовців регулюється Правилами внутрішнього службового розпорядку, затвердженого загальними зборами державних службовців суду.

Питання, пов’язані із застосуванням цих Правил, вирішуються керівництвом суду у межах наданих йому прав, а у випадках, передбачених чинним законодавством України, і цими Правилами.

Питання щодо застосування цих Правил вирішуються також трудовим колективом у відповідності до його повноважень.

Відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, Лубенський міськрайонний суд є судом загальної юрисдикції, до компетенції якого віднесено розгляд і вирішення цивільних, кримінальних, адміністративних справ та справ про адміністративні правопорушення, діє на підставі Указу Президента України № 591/2011р. від 20 травня 2011 року ”Питання мережі місцевих загальних та апеляційних судів, ”.

Суд у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Державної судової адміністрації, актами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування та чинним Положенням.

Керівництво Лубенським міськрайонним судом Полтавської області в межах своїх повноважень здійснює голова суду, а в разі його відсутності – суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді з покладенням на нього наказом функціональних обов’язків голови суду та керівник апарату суду, а в разі його відсутності заступник керівника апарату суду.

2.ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ ТА ЗВІЛЬНЕННЯ

ПРАЦІВНИКІВ СУДУ (КРІМ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ)

Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу в суді, відповідно до Кодексу законів про працю України, Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, Закону України "Про державну службу". Постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 року №298 "Про деякі питання працівників патронатних служб в державних органах", Постанови Кабінету Міністрів України від 05.05.2016 року №323" Про умови оплати праці працівників патронатних служб в державних органах", Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції, затвердженого Радою суддів України.

Прийняття на роботу до суду здійснюється на підставі письмової заяви працівника.

При прийнятті на роботу до суду, працівник зобов’язаний надати трудову книжку, оформлену у встановленому законом порядку, а у випадку, коли особа поступає на роботу вперше і не має трудової книжки - паспорт. Військовозобов’язані відповідно до законодавства України, пред’являють військовий квиток.

Порядок зайняття посад патронатної служби визначено ст.92 Закону України “Про державну службу” та Постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 року №298 "Про деякі питання працівників патронатних служб в державних органах". Єдині засади діяльності, правовий статус і умови діяльності особи, яка займає посаду помічника судді суду загальної юрисдикції визначені Положенням про помічника судді суду загальної юрисдикції.

Порядок призначення (обрання) судді на посаду визначено Законом України “Про судоустрій і статус суддів”.

 Укладення трудового договору про зарахування судді до штату суду оформлюється наказом голови суду, про призначення на посаду керівника апарату та заступника керівника апарату суду оформлюється наказом начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в Полтавській області, про призначення на посаду патронатної служби (помічників суддів) оформлюється наказом керівника апарату суду за поданням судді, про призначення та прийняття на посади працівників суду оформлюється наказом керівника апарату суду. Накази оголошуються працівнику під розписку. У наказі повинна бути вказана посада у відповідності до штатного розпису, умови оплати праці та дата, з якої працівник приступає до виконання службових обов’язків, строк дії строкового трудового договору.

При укладанні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, строком до трьох місяців, крім робітників, яким можуть встановлюватися строки випробування до одного місяця. Випробування не встановлюється при прийнятті на роботу: осіб, які не досягли вісімнадцяти років; молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів; молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів; осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби; інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи; осіб, обраних на посаду; переможців конкурсного відбору на заміщення вакантної посади; осіб, які пройшли стажування при прийнятті на роботу з відривом від основної роботи; вагітних жінок; одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; осіб, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців; осіб на тимчасові та сезонні роботи; внутрішньо переміщених осіб. Випробування не встановлюється також при прийнятті на роботу в іншу місцевість і при переведенні на роботу на інше підприємство, в установу, організацію, а також в інших випадках, якщо це передбачено законодавством.

До початку роботи керівництво зобов’язане :

·         ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку;

·         ознайомити працівника з посадовою інструкцією, умовами праці, його правами та обов’язками;

·         визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

·          проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони.

Працівники мають право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це керівництво письмово за два тижні.

При розірвані трудового договору з поважних причин, передбачених чинним законодавством, керівництво звільняє працівника у строк, про який він просить.

Строковий трудовий договір розривається на вимогу працівника достроково у разі хвороби або інвалідності, які перешкоджають виконанню ним роботи за трудовим договором, а також у випадку порушення керівництвом законодавства про працю, та з інших поважних причин, передбачених чинним законодавством.

Звільнення з посади суддів провадиться у відповідності із Законом України “Про судоустрій і статус суддів”.

         Помічник судді може бути звільнений з посади з дотриманням вимог законодавства про працю та Закону України "Про державну службу" на підставі заяви про звільнення за власним бажанням або за мотивованим поданням судді, а у випадку тривалої відсутності судді (тривале відрядження, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною тощо) - за наказом керівника апарату відповідного суду. У разі припинення повноважень судді відповідного суду та звільнення судді з займаної посади у встановленому законом порядку, помічник судді звільняється із займаної посади з дотриманням гарантій, передбачених законодавством.

         У випадку тривалої відсутності судді (тривале відрядження, відсторонення судді від посади, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною тощо), а також у період з моменту припинення повноважень судді зі здійснення правосуддя або з моменту звільнення судді із займаної посади у встановленому законом порядку, помічник судці може тимчасово виконувати обов’язки помічника, додаткового помічника іншого судді, про що на підставі особистої заяви помічника судді та подання відповідного судді видається наказ керівника апарату суду

Розірвання трудового договору з працівником з ініціативи керівництва здійснюється з урахуванням вимог Кодексу законів про працю, законів України “Про державну службу”, “Про судоустрій і статус суддів”.

  Припинення трудового договору оформлюється наказами голови суду – відносно суддів суду, начальником територіального управління Державної судової адміністрації України в Полтавській області – відносно керівника та заступника керівника апарату суду, керівником апарату – відносно працівників апарату суду. Накази оголошуються працівнику під розписку.

Керівництво у день звільнення видає працівнику трудову книжку і проводить з ним відповідні розрахунки.

3.ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ ПРАЦІВНИКІВ СУДУ

Працівники суду зобов’язані :

Обов’язки, які виконують працівники за своєю посадою, визначаються посадовими інструкціями.

4.ОСНОВНІ ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ

Працівники мають право :

·            На здорові, безпечні та належні умови праці.

5. ОСНОВНІ ОБОВ ‘ЯЗКИ КЕРІВНИЦТВА

Керівництво зобов’язане:

6. РОБОЧИЙ  ЧАС  І  ЙОГО  ВИКОРИСТАННЯ

Тривалість робочого часу працівників суду встановлено 40 годин на тиждень з двома вихідними днями: субота і неділя. Час початку і закінчення роботи, перерва для відпочинку і харчування встановлюються такими:

·       Закінчення роботи: о 17-й годині 15 хвилин, в п’ятницю – о 16 годині;

• Перерва на відпочинок і харчування: 60 хвилин (з 12-00 до 13-00).
Працівникам суду надаються щорічні та додаткові відпустки
відповідно до чинного законодавства України та затвердженого графіку.

На прохання працівників щорічна відпустка може бути поділена на частини згідно чинного законодавства.

Щорічна відпустка може бути перенесена на інший період, як з ініціативи керівництва суду, так і на вимогу працівника відповідно до чинного законодавства.

У разі перенесення щорічної відпустки, новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і керівництвом суду.

За сімейними обставинами та з інших поважних причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником і керівництвом, але не більше 15 календарних днів на рік.

            Відповідно до Положення зборів суддів Лубенського міськрайонного суду Полтавської  області від 23 червня 2015 року в суді кожного місяця затверджується графік чергувань слідчих суддів у вихідні та святкові дні. В зв'язку з проведенням виборів може встановлюватися окремий графік чергування для усіх суддів Лубенського міськрайонного суду.  

         За чергування у святкові та неробочі дні суддям надається інший день відпочинку за заявами відповідно до ст. 72 Кодексу Законів про працю України.

Для виконання невідкладних завдань працівники суду можуть залучатись до роботи понад установлену тривалість робочого дня за наказом (розпорядженням) керівника апарату суду, за його відсутності заступника керівника апарату суду, в тому числі у вихідні, святкові, неробочі дні, а також у нічний час з компенсацією за роботу відповідно до законодавства.

Тривалість роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час для кожного працівника не повинна перевищувати чотири години протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік.

Керівник апарату суду, за його відсутності заступник керівника апарату суду за потреби може залучати працівників суду до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні.

Чергування працівника суду після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні здійснюється згідно з графіком, який розробляється консультантом по роботі з персоналом і затверджується керівником апарату суду, за його відсутності заступником керівника апарату суду.

У графіку чергування зазначаються: завдання, яке потребує виконання, відповідальний працівник суду, його посада, місце, дата та строк чергування.

У разі залучення до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні працівника суду, якого не включено до графіка, наступного робочого дня після чергування відповідна інформація подається консультантом по роботі з персоналом керівнику апарату суду, за його відсутності заступнику керівника апарату суду для внесення в установленому порядку відповідних змін до такого графіка.

         У разі залучення працівника суду до роботи понад установлену тривалість робочого дня у суді запроваджується підсумований облік робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала норми тривалості робочого часу.

         За роботу в зазначені дні (час) працівникам суду протягом місяця надаються відповідні дні відпочинку за їх заявами.

         Забороняється залучати до роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дитину-інваліда, можуть залучатися до надурочних робіт лише за їхньою згодою. Залучення інвалідів до надурочних робіт можливе лише за їхньою згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.

7. ЗАОХОЧЕННЯ ЗА УСПІХИ У РОБОТІ

За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, особистий внесок у створення сприятливих умов для здійснення правосуддя до працівників суду керівництвом можуть застосовуватися такі заохочення: нагородження грамотою та оголошення подяки.

         Заохочення оголошуються наказом, доводяться до відома всього колективу і заносяться до трудових книжок працівників у відповідності з правилами їх ведення.

За особливі трудові заслуги працівники можуть бути представлені до державних нагород та почесних звань.

Застосування заходів заохочення до помічника судді здійснюється керівником апарату відповідного суду за поданням судді.

Згідно ст.55 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" суддя до звільнення з посади не може бути нагороджений державними нагородами, а також будь-якими іншими нагородами, відзнаками, грамотами. Суддя може бути нагороджений державними нагородами лише за проявлену ним особисту мужність і героїзм в умовах, пов’язаних із ризиком для життя.

8. СТЯГНЕННЯ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ

         Дисциплінарні стягнення застосовуються до працівників суду за порушення трудової дисципліни, правил внутрішнього трудового розпорядку, невиконання або неналежне виконання покладених на них трудових обов’язків, перевищення повноважень.

За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.

До застосування дисциплінарного стягнення, керівництво суду зобов’язане зажадати від порушника трудової дисципліни письмове пояснення. Відмова працівника дати такі пояснення не може бути перешкодою для застосування стягнення.

Стягнення оголошується наказом і повідомляється працівникові під розпис.

Якщо протягом одного року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не було піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.

Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року.

Протягом строку дисциплінарного стягнення заходи заохочення, передбачені цим положенням, до працівника не застосовуються.

Застосування дисциплінарного стягнення до помічника судді здійснюється керівником апарату відповідного суду за поданням судді.

 Суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження згідно Закону України "Про судоустрій і статус суддів"

  9. ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПРАЦІВНИКА СУДУ 

Правила поведінки працівника суду, затверджені рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року №33 є невід’ємною частиною Правил внутрішнього трудового розпорядку Лубенського міськрайонного суду Полтавської області.